Минулого тижня прем'єр-міністр України М. Азаров взявся наводити порядок на нашому продовольчому ринку. Нарешті його, як і більшість населення країни, збентежили занадто високі ціни на овочі. І тут керівник Кабміну знайшов геніальне рішення цінової проблеми – відправити народ на городи. «Не треба скиглити, треба брати лопату і годувати свою сім'ю», - заявив він.
Правду кажучи, ідея, яка виникла в голові державного мужа, надихнула не всіх громадян. Ми ще пам’ятаємо той сором, коли на початку незалежності України картоплю з городів доводилося возити «кравчучками». Але з огляду на те, що каструля українського борщу вже дорожча за 50 грн., мусимо розглядати усі, навіть сумнівні варіанти здешевлення харчів.
А чом би і ні, подумали ми у редакції і вирішили звернутися до Кіровоградської міськради з проханням виділити землю під город. Працівники управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища дуже здивувалися, почувши наше прохання. Вони повідомили, що протягом останніх років городи громадянам не виділялися і навіть відсутній порядок їх отримання. Начальник же управління В. Пидорич сказав, що виділення городів взагалі не передбачено Земельним кодексом України. До речі, Володимир Олександрович зауважив, що ті наділи землі, які у 90-ті роки надавала міська влада, були виділені незаконно. Відтак люди не мають на них ніяких прав і не виключено, що невдовзі з’явиться новий господар цієї землі з офіційними документами.
Виходить, не дарма люди «скиглять», бо якщо й захочеш взяти у руки лопату, не знайдеш місця, де можна було б посадити овочі. Перш ніж посилати людей на городи, пан Азаров мав би спочатку порадитись зі своїми підлеглими. Утім, не виключено, що вони такі ж далекі від реалій сьогодення, як і їхній керівник.
Обіцянку Азарова надати українцям городи прокоментував президент Земельного союзу України А. Кошіль. За його словами, теоретично кожен громадянин може приватизувати для ведення садівництва до 12 соток землі. Однак дуже складно «схилити» місцеву раду до прийняття такого рішення. Кошіль стверджує, що поблизу великих міст хабарі для ухвалення позитивного рішення досягають кількох тисяч доларів. Безплатну ж землю одержують лише «свої» люди.
М. Зарудний (обласний щотижневик "21-й канал")