Новини Кіровограда
KirInfo.at.ua

Каталог статей
Меню сайту



Статтей на сайті
Соціальна інформація [1499]

GISMETEO: Погода по г.Кировоград

Пошук


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Чи вважаєте Ви доцільним припинення повноважень президента та верховної ради VI скликання?
Всего ответов: 110



Кировоград: новости и сайты


Вітаємо Вас!, Гость · RSS 03.11.2024, 00:21

Головна » Статті » Соціальна інформація

Завтра Кіровоградщина відправить пропозиції до закону про землю


Узагальнений проект змін, опрацьований в Кіровоградській області, буде направлено до Кабінету Міністрів відповідно до доручення Президента України 10 серпня.

 Про це під час кущової наради в Кіровоградському районі на тему земельної реформи та запровадженню ринку землі повідомив заступник голови облдержадміністрації Богдан Андрющенко. 

 Він презентував представникам влади та фермерам із Кіровограда, Знам’янки, Олександрівського, Знам’янського та Новгородківського районів напрацьовані протягом попередніх зустрічей пропозиції до законопроекту «Про ринок земель». 

 Аналізуючи основні позиції документа, заступник голови облдержадміністрації паралельно озвучував і зміни до них. Зокрема, визначення «ринок землі» запропоновано сформулювати як систему правовідносин між відчужувачами права власності або користування земельними ділянками та набувачами відповідно права власності або користування, з додатковим акцентом саме на продаж права користування землею.

 Богдан Андрющенко зазначив, що проект закону передбачає консолідацію земель сільськогосподарського призначення, тобто комплекс заходів, що полягає в економічно-обґрунтованому об'єднанні земель всіх форм власності. Дане визначення пропонується уточнити, що об'єднання має бути на добровільній основі і узгоджуватися з усіма суб’єктами-учасниками цього процесу. На думку Богдана Андрющенка, процес консолідації земель є досить позитивним явищем, оскільки у суб’єктів земельних відносин з'являється можливість змінити межі земельної ділянки, обмінятися ними, а також створити земельний масив.

 Принциповою є позиція фахівців і громади щодо передачі права розпорядження землями державної власності від місцевих адміністрацій до центрального органу земельних ресурсів. На думку Богдана Андрющенка, це право має залишатися за місцевими органами влади, оскільки земля є потужним ресурсом розвитку території.

 «Землі державної і комунальної власності мають розглядатися на ринку землі лише як об'єкт орендних відносин», - наголосив заступник голови облдержадміністрації. 

 Спірним питанням в законопроекті виявилося положення щодо суб’єктів набуття права власності або землекористування. Вже відомо, що це право поширюється на громадян України, фермерські господарства та державу. Водночас закон не допускає на ринок землі юридичних осіб, якими згідно із чинним законодавством, також є фермерські господарства. Тому зважаючи на таку колізію, фахівці пропонують дозволити продаж земель тим юридичним особам, які спеціалізуються на товарному виробництві.

 Як зазначив Богдан Андрющенко, під час попереднього обговорення змін до законопроекту, запропоновано більш жорсткий підхід стосовно присутності на ринку землі іноземців - позбавити їх права отримувати земельні ділянки на Україні взагалі. Так, якщо іноземна особа отримала це право, то після набрання чинності даним проектом закону їй дається рік на відчуження землі на користь відповідного органу влади або місцевого самоврядування. Що ж робити іноземцям, які стали землевласниками раніше набуття сили закону? На думку кіровоградських фахівців, вони мають так само відчужити її протягом року з дати набрання чинності Закону «Про ринок земель».

 На переконання Богдана Андрющенка, в законопроекті недостатньо враховані інтереси добросовісних користувачів землі. Аби виправити цю прогалину, в новій редакції документу рекомендується передбачити збереження наявних зареєстрованих договорів оренди, а також заборонити їх дострокове розірвання в разі зміни власника земельної ділянки.
 Обґрунтовуючи внесені пропозиції щодо обмеження граничної площі продажу земель сільськогосподарського призначення із 2100 га до 100 га на одну особу, Богдан Андрющенко підкреслив, що не всім вітчизняним аграріям відразу під силу придбати таку площу землі, до того ж, відволікаючи обігові кошти на ці потреби, вони ризикують зменшити виробництво та потрапити до боргової ями. А країна – отримати на споживчому ринку гіперінфляцію та реальну небезпеку дефіциту сільськогосподарської сировини. Аби мінімізувати такі ризики, пропонується ввести обмеження набуття у власність однієї особи до 100 га до 2015 року, як це передбачено Земельним Кодексом, а далі, за результатами функціонування ринку, визначитися щодо доцільності збільшення таких площ.

 За матеріалами сайту Кіровоградської ОДА

Категорія: Соціальна інформація | Додав: Devil_Sinclair (09.08.2011)
Переглядів: 346 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі мають право тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Inversor Studio © 2024