Із трьох потенційних майданчиків для будівництва заводу з виробництва ядерного палива із міста Славутич (Київська область) та Жовті Води (Дніпропетровська область) фахівцями найбільш перспективним розглядається майданчик поблизу селища Смоліного Кіровоградської області.
Про це повідомила генеральний директор Державного концерну «Ядерне паливо» Тетяна Амосова під час спільної з головою Кіровоградської облдержадміністрації Сергієм Ларіним прес-конференції, присвяченої перспективам будівництва заводу з виробництва ядерного палива для реакторів українських АЕС.
«Більшість розвіданих та прогнозованих запасів природного урану зосереджена саме в Кіровоградській області. До того ж, біля чотирьох тисяч висококваліфікованих спеціалістів концерну «Ядерне паливо» вже працюють на території області. Ми вчасно та у повному обсязі сплачуємо податки, виплачуємо заробітну плату працівникам підприємства. Хочу зазначити, що на майбутньому заводі працюватимуть переважно висококваліфіковані фахівці з Кіровоградщини», – зазначила Тетяна Амосова.
Генеральний директор Державного концерну «Ядерне паливо» подякувала Сергію Ларіну за значну підтримку зі сторони обласної влади, органів місцевої влади у напрямку реалізації на території області проекту будівництва підприємства з виробництва ядерного палива.
У свою чергу Сергій Ларін наголосив, що обласна влада максимально сприятиме та підтримуватиме на території області соціально-відповідальний бізнес, діяльність, якого націлена на економічний та соціальний розвиток області.
Голова обласної державної адміністрації зазначив, що введення в експлуатацію заводу з виробництва ядерного палива на території області дозволить не лише створити власне сучасне виробництво ядерного палива та підняти рівень енергетичної безпеки країни, а також дозволить суттєво збільшити надходження до обласного і місцевих бюджетів, залучити додаткові інвестиції в економіку регіону, створити тисячі нових робочих місць, що сприятиме подальшому розвитку області.
На запитання представників ЗМІ стосовно рівня екологічної безпеки майбутнього заводу, Тетяна Амосова зазначила, що процес виробництва уранового палива буде повністю автоматизованим та базуватиметься на сучасних технологіях.
«Технологічний цикл виробництва повністю виключає наявність будь-яких шкідливих викидів у атмосферу, будь-які технологічні відвали відпрацьованої породи та відстійники технічної води. Виробництво буде максимально чистим та екологічно безпечним», — підкреслила Тетяна Амосова.
За матеріалами сайту Кіровоградської ОДА
|