Новини Кіровограда
KirInfo.at.ua

Каталог статей
Меню сайту



Статтей на сайті
Соціальна інформація [1499]

GISMETEO: Погода по г.Кировоград

Пошук


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Чи вважаєте Ви доцільним припинення повноважень президента та верховної ради VI скликання?
Всего ответов: 110



Кировоград: новости и сайты


Вітаємо Вас!, Гость · RSS 01.11.2024, 12:29

Головна » Статті » Соціальна інформація

УМНС Кіровоградщини нагадує, що робити, якщо у приміщенні розбився ртутний термометр

 


Співробітники УМНС у Кіровоградській області нагадують населенню та гостям області про загрозу отруєння випарами ртуті, якщо розбився медичний термометр, та про дії у такому випадку.

            Про це йдеться у застереженні УМНС в області, текст якого мають Новини Кіровоградщини.

            У ньому, зокрема, сказано:

            «Отруйними є саме пари ртуті та її сполуки. Концентрація парів ртуті понад 0,2 мг/м3, що у тисячі разів перевищує максимально допустиму норму, у приміщенні викликає гостре отруєння, симптоми якого проявляються через 8-24 години. При легкому отруєнні через 2-3 тижні порушені функції організму відновлюються в міру виведення ртуті з організму. 

            Якщо протягом тривалого часу вдихати випари малої кількості цієї рідини, виникає ризик хронічного отруєння. При цьому людина відчуває загальне нездужання, зниження працездатності, швидку стомлюваність, погіршення пам’яті, нудоту, головний біль, в окремих випадках можливі катаральні прояви з боку верхніх дихальних шляхів, кровоточивість ясен, розлад шлунку. Врешті-решт ртутне отруєння уражає нервову систему та нирки. 

            Тому, якщо ви розбили градусника, передовсім виведіть із забрудненого приміщення людей і прочиніть вікна. Але не допускайте протягу, інакше кульки ртуті розлетяться по всій кімнаті, багато з них розіб’ється у дрібний ртутний пил, що осяде на стінах і меблях. Задля власної безпеки усі маніпуляції по збору ртуті виконуйте у вологій марлевій пов’язці та гумових рукавичках. 

            Ртутні горошини найзручніше збирати спринцівкою у скляну банку з розчином двох грамів перманганату калію на 1 літр води. Дрібні кульки краще змітати щіточкою на лист паперу і теж скласти у банку, яку потім щільно закрийте кришкою. Ні в якому разі не викидайте її в сміттєпровід або каналізацію. Не варто збирати ртуть пилососом - доведеться його викинути. 

            Потім, аби знешкодити всі, аж до найменшої, непомітної оку частинки, потрібно продезинфікувати приміщення. Забруднені місця слід змочити мильно-содовим розчином (400 грамів мила та 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води). Після обробки помешкання слід провітрювати протягом трьох діб. Слідкуйте, щоб температура в ньому не опускалась нижче 20?С. 

            Якщо ртуть потрапила на одяг, спочатку промийте його в холодній воді протягом 30 хвилин, потім ще 30 хвилин — у мильно-содовому розчині при температурі 70-80оС, після цього — ще 20 хвилин при такій самій температурі в лужному розчині, і далі знову в холодній воді. Підошви взуття протріть розчином марганцівки.

            Якщо ви не впевнені, що вам вдасться самотужки ліквідувати загрозу ртутного отруєння, звертайтеся до служби порятунку – телефонуйте «101».

 

Категорія: Соціальна інформація | Додав: Devil_Sinclair (16.02.2011)
Переглядів: 819 | Теги: МНС, градусник, ртутний термометр, УМНС | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі мають право тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Inversor Studio © 2024