Новини Кіровограда
KirInfo.at.ua

Каталог статей
Меню сайту



Статтей на сайті
Соціальна інформація [1499]

GISMETEO: Погода по г.Кировоград

Пошук


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Чи вважаєте Ви доцільним припинення повноважень президента та верховної ради VI скликання?
Всего ответов: 110



Кировоград: новости и сайты


Вітаємо Вас!, Гость · RSS 07.05.2024, 17:05

Головна » Статті » Соціальна інформація

СЮРПРИЗИ ДЛЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ!



Верховна Рада таки прийняла Податковий кодекс, попри критику громадськості та масові акції протесту представників малого бізнесу.  Слово за Президентом України В.Януковичем, який має підписати цей величезний документ. Він містить 19 розділів, у яких 340 статей, що надруковані на 627 сторінках. Природно, одразу збагнути зміст положень дуже важко, тому в даній статті вибрано головне.

 

Податок на доходи фізичних осіб

 

Оподаткування доходів фізичних осіб (тобто переважної більшості працюючого населення України) буде здійснюватися за ставкою 15% для осіб, які мають щомісячний дохід до 10 мінімальних зарплат ш за ставкою 17% для тих, чий щомісячний дохід перевищує 10 мінімальних зарплат.

 

Оподаткування банківськіх вкладів

 

За кодексом, доходи фізичних осіб на банківських депозитних вкладах оподатковуватимуться за ставкою 5%. Цей податок буде введений з 2015 року.

 

Податок на нерухомість

 

Кодекс вводить податок на нерухомість (з 2012 року), від якого будуть звільнені зареєстровані мешканці квартир площею до 120 кв. м. та будинків – до 250 кв. м. Ставки цього податку встановлюються місцевою владою у таких межах: для квартир загальною площею до 240 кв. м. та будинків до 500 кв. м. – до 1% розміру мінімальної зарплати за 1 кв. м.; для квартир понад 240 кв. м.  та будинків понад 500 кв. м. – на рівні 2,7% мінімальної зарплати за 1 кв. м. За рішенням місцевих рад від сплати цього податку можуть повністю або частово звільнятися прибудови до житлових будинків для утримання худоби, птиці та зберігання інвентарю, гаражі, підвали та горища, а також старі аварійні будинки.

 

Спрощена система оподаткування

 

            Працювати за спрощеною системою оподаткування за кодексом можуть підприємці-фізичні особи, річний обсяг доходів яких не перевищує 600 тис. грн.. за умови роботи з касовими апаратами, і 300 тис. грн.. при роботі без касових апаратів. При цьому кількість найманих працівників такого підприємця не повинна перевищувати 4 чоловік (8 чоловік – у сфері ресторанного бізнесу). Ставки єдиного податку по спрощеній системі оподаткування встановлюються місцевою владою у населених пунктах з чисельністю населення до 150 тис. чоловік у розмірі від 200 грн. на місяць, з населенням від 150 тис. до 500 тис. чоловік – від 20 до 400 грн., з населенням більше 500 тис. чоловік – від 20 до 600 грн.  Доходи, одержувані підприємцями  понад встановлених меж, будуть оподатковуватись за ставкою 15%.

            На 25 видів діяльності не поширюється спрощена система оподаткування : проведення розіграшів лотерей та діяльність у сфері розваг, сфері телебачення та радіомовлення, роздрібної торгівлі через Інтернет, оптової торгівлі, зовнішньоекономічна діяльність, виробництво та продаж підакцизних товарів, пально-мастильних матеріалів, діяльність з видобутку та реалізації корисних копалин, фінансова діяльність, усі види транспортних послуг, послуги пошти та зв'язку, діяльність з розслідування та забезпечення безпеки, також сфера правової діяльності, бухгалтерського обліку та аудиту, консалтинг з питань комерційної діяльності та управління, рекламна діяльність, проведення технічних випробувань і досліджень, підбір персоналу для підприємств, продаж предметів мистецтва та антикваріату.

            А ті, хто таки залишиться на спрощеній системі оподаткування, будуть змушені платити внески до Пенсійного фонду за себе і своїх працівників та ще й сплачувати податок на доходи фізичних осіб у розмірі 15%. Це є подвійним оподаткуванням. А на загальній системі оподаткування підприємцям доведеться наймати бухгалтера та сплачувати ПДВ і податок на прибуток – це призведе до подорожчання їхніх товарів або послуг на 30%.

            Водночас кодекс суттєво розширює права податківців та обмежує права підприємців. Податківці тепер мають змогу без санкції суду зупиняти роботу  підприємства, яке підозрюють в уникненні від оподаткування, обшукувати офіс, складські приміщення. Причому кількість і періодичність перевірок не обмежується – достатньо анонімного повідомлення якогось «доброзичливця». Ці та інші нововведення призведуть до суттєвого скорочення кількості дрібних підприємств, їм доведеться піти у тінь. Більше половини нинішніх представників малого бізнесу поповнять ряди безробітних, а нових робочих місць для них ніхто не створив.

 

 

Категорія: Соціальна інформація | Додав: Devil_Sinclair (27.11.2010)
Переглядів: 543 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі мають право тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Inversor Studio © 2024