Новини Кіровограда
KirInfo.at.ua

Каталог статей
Меню сайту



Статтей на сайті
Соціальна інформація [1499]

GISMETEO: Погода по г.Кировоград

Пошук


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Чи вважаєте Ви доцільним припинення повноважень президента та верховної ради VI скликання?
Всего ответов: 110



Кировоград: новости и сайты


Вітаємо Вас!, Гость · RSS 05.05.2024, 03:30

Головна » Статті » Соціальна інформація

«Радянську» тисячу видають без черг



Як відомо, в Україні розпочалася реалізація нової соціальної ініціативи Президента Віктора Януковича ‒ виплата компенсацій за вкладами в Ощадбанку СРСР. Починаючи з 1 червня і до кінця 2012 року, шість мільйонів українських громадян, ті, хто з різних причин не зміг у 2008 році забрати свою тисячу гривень з «Ощадбанку», можуть її отримати.

Дії влади ‒ логічні й закономірні. Політична стабільність в країні існує, незважаючи на всі спроби її розхитати. Є реальні можливості реалізувати соціальні зобов'язання держави.

Саме так, і ніяк інакше. Спочатку ‒ стабільність, а потім ‒ виконання соціальних зобов'язань. Відсутність політичних катаклізмів дозволяє і владі, й бізнесу планувати свою роботу, а банківській системі – почуватися тривко. Вибудувана вертикаль влади гарантує виконання прийнятих рішень після їхнього ґрунтовного опрацювання.

Це ‒ разючий контраст порівняно з діями попередньої влади, з її особистісними конфліктами, взаємним поборюванням. Скажете, що це не має стосунку до виплат компенсацій? Якраз навпаки. Якби не конкурували між собою тодішні глава держави і прем'єр, чи ухвалювала б остання відверто непрофесійні, поспішні рішення про видачу боргів «Ощадбанку»?

До чого те призвело ‒ пам'ятають усі. Це не тільки нескінченні черги. Це смерті пенсіонерів. Якщо задуматися, трагічна їхня доля. Спочатку їх обманула, фактично конфіскувавши заощадження, колишня держава. А події 2008 року ‒ погубили.

Все це в минулому. Сьогоднішня влада підійшла до справи інакше. Оцінила свої сили, прийняла рішення, що зростання економіки дозволяє акумулювати кошти, щоб повертати кошти, допомогти населенню. Продумала, як це робитиме.

Президент Віктор Янукович з цього приводу дав уряду доручення: «Все має бути ретельно відпрацьовано, щоб не було черг і стовпотворінь, як у 2008 році».

Гроші видають із 1 червня, черг дійсно немає. З бюджету необхідні кошти «Ощадбанку» перерахували. Як заявляють чиновники, вже 300 тисяч вкладників отримали свої «кровні».

В Кіровоградській області  зареєстровано більше 177 тисяч вкладників колишнього Ощадбанку СРСР. З них – 84,5 тисячі вже пройшли актуалізацію, а 30 тисяч отримали компенсаційні кошти, повідомив начальник філії Кіровоградського обласного управління АТ «Ощадбанк» Юрій Кабов.

Загалом в Україні виплати здійснюються у всіх 6 тисячах відділень «Ощадбанку», а не тільки в 2 тисячах, як це було за попередньої влади. І це зручно, кожен може знайти відділення недалеко від місця проживання чи роботи. Є можливість отримати свої гроші у спокійній, доброзичливій атмосфері. Саме на це орієнтовані всі співробітники банку як державної установи. Але і вкладникові потрібно бути уважним, виконати всі необхідні процедури. Слід зателефонувати за безкоштовним телефоном0-800-212-000 або особисто відвідати банк, щоб актуалізувати дані про себе, що могли застаріти з 2008 року. Формальність не складна. Багато відомостей можна отримати і на сайті www.oschadnybank.com.

Для літніх людей важливо й те, що суттєво спростили процедуру видачі довіреності на отримання компенсації. Її тепер можна взяти в ЖЕКу. І не обов'язково, як це було раніше, завіряти в нотаріуса. До речі, вкладники похилого віку повинні отримати свої кошти першими. Пріоритет ‒ у тих, кому виповнилося 80 років. Адже саме ці громадяни більше, ніж інші, потребують підвищеної уваги держави.

Президент виступив ще з однією ініціативою ‒ продовжити виплати компенсацій до 2015 року. Україна ‒ наша держава ‒ дійсно стає соціальною, відчуває відповідальність перед своїми громадянами.

А чи могло бути інакше? Чи могла ця влада вирішити, що немає чого, мовляв, нести відповідальність за обіцянки попередників? І піти від теми вкладів у Ощадбанку СРСР, «забути» про неї?

Однак хіба це справедливо, щоб попередні покоління, які все життя важко працювали, не залишили своїх накопичень нинішнім?

Ні, такий крок був би просто аморальним.

Михайло Ярошенко

Категорія: Соціальна інформація | Додав: Harmont (22.08.2012)
Переглядів: 557 | Теги: сбербанк, тисяча, юлина тысяча, ОщадБанк, юліна тисяча | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі мають право тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Inversor Studio © 2024