Новини Кіровограда
KirInfo.at.ua

Каталог статей
Меню сайту



Статтей на сайті
Соціальна інформація [1499]

GISMETEO: Погода по г.Кировоград

Пошук


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Чи вважаєте Ви доцільним припинення повноважень президента та верховної ради VI скликання?
Всего ответов: 110



Кировоград: новости и сайты


Вітаємо Вас!, Гость · RSS 29.04.2024, 04:48

Головна » Статті » Соціальна інформація

Новий кодекс законів про працю. Підстав звільнити працівника буде більше!



До кінця року Верховна Рада збирається розглянути в другому читанні проект нового Трудового кодексу (ТК). Як пише «Сегодня», він повинен замінити нині діючий, ще радянський Кодекс законів про працю (КЗпП). У новому документі буде досягнута рівновага між правами та обов’язками сторін – працедавця і працівника. При цьому права працівників не зменшені, але збільшена їхня відповідальність за недобросовісну роботу.

            Новий ТК не передбачає автоматичного збільшення робочого тижня з нинішніх 40 год. До 48 (про що ходили чутки). В окремих випадках працівник може трудитися 12 год. В день, але не більше (наприклад, машиніст, який веде потяг, або водій далекобійник), і 48 год. В тиждень, зараз такого обмеження взагалі немає. Але загальний відпрацьований час за місяць не може не може перевищувати нормативного (виходячи з 9 год. В день). Якщо людина відпрацювала в один тиждень 48 год., то наступного тижня повинна буде працювати 32 робочих год.

            Прийом на роботу. Випробувальний термін для для інвалідів і молодих фахівців вузів (зараз немає). Немає випробувального терміну (зараз є) для вагітних і вибраних на посаду переможців конкурсного відбору на заміщеня вакантної посади (коли на одне місце є декілька претендентів).

            Робочий час. Вводиться обмеження робочого часу не більше 12 год. В день (зараз такого обмеження немає взагалі). Більше працювати можна тільки за умови письмової згоди працівника і якщо він частину часу перебуває в режимі очікування (наприклад, чекає, поки захолоне бетон) і при цьому може відпочивати протягом зміни. Працювати можна буде не більше 48 год на тиждень, але в цілому робочий час за місяць не може перевищувати норми (з розрахунку 8 год. За 1 робочий день). За переробку,як і зараз, буде додатковий відпочинок або оплата в подвійному розмірі (за бажанням працівника).

            Вводиться можливість роботи вдома і гнучкий графік робочого часу на розсуд працівника протягом дня (але за місяць він зобов’язаний відпрацювати норму з розрахунку 8 год. В день помножені на кількість робочих днів).

            Працівники можуть страйкувати у встановленому законом порядку (зараз немає). Виняток становлять становлять міліціонери, працівники СБУ, військові, судді і співробітники прокуратури, а також інші, якщо це загрожує безпеці країни (наприклад, лікарі під час епідемії).

            Час відпочинку і відпустки. Вводиться не менше 30 хв. Перерви на обід (зараз мінімальний час не регламентується, тільки максимальний – 2 год.). Працедавець отримує право надати працівникові додаткову відпустку з частковою або повною оплатою за добросовісну довголітню працю, виконання державних та суспільних обов’язків. Відпустка без збереження зарплати може бути продовжена за погодженням сторін на строк до 3-х місяців (зараз 2 тижні).

            Оплата праці. За роботу вночі тариф буде вищий не менш, ніж на 30% (зараз на 20%). Якщо робочий день день поділений на частини, почасова і (або) тарифна оплата на 20% вища. Кщо брак не з вини працівника (прихований дефект матеріалу), то роботу оплатять повністю (зараз 2/3).

            Звільнення. На додаток до діючих причин звільнення працівника, працедавець зможе звільнити його: за грубе порушення правил техніки безпеки, якщо це призвело або могло призвести до нещасних випадків (у т.ч. на транспорті); за розкрадання (навіть дрібне), втрату довіри і розтрату (в основному стосується керівників підрозділів і матеріально відповідальних осіб); розголошування державної або комерційної таємниці (зокрема – розголошення розміру своєї зарплати або заробітку на підприємстві), але за умови, якщо працівник давав підписку про не розголошування; неможливість виконувати роботу за станом здоров’я (наприклад, кухар або продавець захворів туберкульозом); недостатню кваліфікацію, що підтверджується результатами атестації та іншими доказами (наприклад, токар «жене брак»); втрату права на управління автомобілем або іншого дозволу, необхідного для виконання роботи (управляти баштовим краном, готувати страви, стояти за прилавком). При цьому працівникові спочатку повинні запропонувати перекваліфікуватися (наприклад, з водія в автослюсаря). Він також має право довести рівень колишньої кваліфікації і свою невинність; ухилення від медогляду або профілактичних щеплень, якщо вони передбачені (для медперсоналу, лікарів, кухарів.)

 

            Забороняється звільняти у зв’зку з досягненням пенсійного віку (зараз про це в КЗпП не сказано).

 

Категорія: Соціальна інформація | Додав: Devil_Sinclair (15.11.2010)
Переглядів: 1593 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі мають право тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Inversor Studio © 2024