На прес-конференції за участі народного депутат України, в. о. голови парламентського комітету з питань освіти і науки М. Луцького журналістам повідомили про остаточне рішення: об'єднати кіровоградську Державну льотну академію та київський Національний авіаційний університет.
Незабаром з'явиться відповідна постанова Кабміну. Максим Георгійович пояснив, що це робиться, аби сконцентрувати в одному авіаційному вузі України державні гроші та уникнути дублювання підготовки різними вузами спеціалістів з однаковими спеціальностями. Нардеп пообіцяв, що матеріально-технічна база кіровоградської філії буде значно посилена: укомплектована сучасними літаками і тренажерами.
Ректор НАУ М. Кулик не приховував задоволення від факту об’єднання, адже конкуренція між обома державними вузами, за його словами, сприяла поширенню приватної підготовки авіаторів. А ректор ДЛАУ С. Неділько сказав, що при об'єднанні колектив закладу буде збережений, до того ж кіровоградським викладачам буде легше захищати дисертації.
Голову ж облдержадміністрації С. Ларіна радує перспектива підвищення якості підготовки пілотів та зміцнення льотної бази закладу. А ще – факт збільшення в результаті підвищення ступеня акредитації вузу зарплати викладачів, що дозволить поповнити міський бюджет додатковими коштами.
М. Луцький сказав, що плата за навчання студентів збільшуватиметься лише відповідно до рівня інфляції в країні. Зі свого боку С. Неділько заспокоїв, що в результаті появи літаків, які витрачають значно менше пального, собівартість навчання пілотів зменшиться. Журналістів запевнили, що ті студенти, які поступали до вузу в Кіровограді, саме тут довчатимуться за обраною спеціальністю.
Ректора КНТУ М. Чорновола та представників інших вузів Кіровограда, які взяли участь у прес-конференції, цікавила перспектива можливого об'єднання інших вузів. М. Луцький відповів, що це питання ще остаточно не вирішено, але в процесі обговорення проекту закону про вищу освіту враховуватимуться інтереси усіх закладів. Натомість киянин М. Кулик рішуче ратував за укрупнення вузів, мовляв, іншого шляху підвищення якості освіти немає. З огляду на таку наполегливість столичних освітян, не виключено, що через деякий час ми дізнаємось про те, що КНТУ і КДПУстали філіями крупніших університетів.
В.Ніколаєвський (обласний щотижневик "21-й канал")