Новини Кіровограда
KirInfo.at.ua

Каталог статей
Меню сайту



Статтей на сайті
Соціальна інформація [1499]

GISMETEO: Погода по г.Кировоград

Пошук


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Чи вважаєте Ви доцільним припинення повноважень президента та верховної ради VI скликання?
Всего ответов: 110



Кировоград: новости и сайты


Вітаємо Вас!, Гость · RSS 04.05.2024, 19:52

Головна » Статті » Соціальна інформація

«Крєпкіє хозяйствєннікі» рулять, або конституція не винна



Поки дехто контролює кількість висаджених чорнобривців, відкритих поличок для книгообмінну та розробляє креативні методи провітрювання помешкань від радону, рядові кіровоградці відстоюють своє конституційне право на життєвий простір, на відпочинок, на інформацію, на гідне життя, зрештою. Назначенці Януковича у Кіровограді зовсім забули про настанову шефа – почути кожного і, як кажуть, впритул не чують крик душі мешканців обласного центру, у першу чергу людей похилого віку.

О сьомій ранку в понеділок, 25 червня, 31-е поштове відділення, що в Кіровограді на вулиці Попова, не відчинилося. Бо мешканці сусідньої п’ятиповерхівки за адресою вул. Попова, буд.11, корпус 1 блокували вхідні двері і не дозволили ввійти туди працівникам «Укрпошти». Конфлікт спричинило те, що у вихідні на даху пошти кипіла робота. Там робітники підрядної організації грюкали, стукали, щось палили, бо шуміло, гриміло і смерділо довкола добряче. Місцеві вдарили на сполох і дізналися, що на даху одноповерхового приміщення пошти встановлюються антени мобільного зв’язку ПрАТ «МТС Україна». Людям це явно не сподобалося. Їх ніхто не інформував і не радився з ними, чи потрібно їм таке сумнівне сусідство із потенційно небезпечним для здоров’я об’єктом. Тому і вирішили вони блокувати роботу пошти, висловлюючи у такий спосіб своє право на мирний протест.

Прибулі на місце конфлікту працівники «Укрпошти» і ПрАТ «МТС Україна» намагалися втихомирити бунтівників, але поїзд, як кажуть, пішов. Люди справедливо обурені тим, що у законні вихідні вони не змогли відпочити, діти у дворі дихали смородом. Не кажучи вже про довгострокові перспективи погіршення свого здоров’я від високочастотних радіохвиль. Місцеві активістки з суботи телефонували до міськради, розмовляли з Миколою Вєщєвим, дзвонили на «гарячу лінію» Ларіна і в офіс Партії регіонів. Порятунку нізвідки не прийшло, тому люди й вирішили, що їхнє спасіння – то справа їхніх рук. …Півтори години мого споглядання того, як представники орендаря і орендодавця намагаються втихомирити натовп, напоумили на висновок: влади у Кіровограді немає: ні обраної на виборах, ні призначеної головою ОДА в особі куратора Олександра Шаталова.

Ні влада, ні суб’єкти господарювання не хочуть помічати проблем простих людей, не хочуть просто помічати людей, радитися з ними. Приймають рішення, які вигідні бізнесу і чиновниками, які дають можновладцям зиск. Хоча у листівках, якими щедро забиті поштові скриньки на Жадова, Попова, Конєва, Бєляєва, голова ОДА Ларін стверджує, киваючи на «папєрєдніків»: «Ще кілька років тому, коли виникала якась проблема – чи побутова, чи особиста, - жителі області вимушені були покладатися тільки на власні сили для її вирішення. Влада не хотіла чути громадян. Але нам вдалося змінити ситуацію. Ми проклали міцний та надійний місток між тими, хто сидить у кабінетах, і тими, хто потребує допомоги. Ми показали, що головний обов’язок чиновників усіх рівнів – це працювати на людей і для людей».

Йому вторить Олександр Шаталов: «Сьогодні існує чимало проблем, зокрема в Кіровограді, які потребують більш глибокого вивчення, коли необхідно виїхати на місце, оцінити ситуацію… І я вважаю своїм прямим обов’язком долучитися до цієї роботи. Кожна проблема, навіть найгостріша, повинна знайти своє вирішення».

Слова, слова. Передвиборчий піар. За три дні, що люди обривали телефонні дроти, ніхто із влади не приїхав, не оцінив, не вирішив проблему. Не захотіли братися, а прислали стрілочників.

…Відчув, що гаряче стає, коли півень клюне, перший заступник міського голови Василь Дзядух, і в суботу таки поїхав до Лелеківки гасити чергову пожежу невдоволення місцевого люду транспортним сполученням мікрорайону. Конкретно – люди вимагають повернення великомісткого автобусного маршруту № 150 (Жадова-Молодіжне). Не забулося, що на цих новеньких зелених і жовтих автобусах білими літерами було написано: «З добром до людей. В.Дзядух». Після виборів Василь Дзядух змінив крісло керівника ВАТ «Автобусний парк» на посаду першого заступника міського голови. А добро змінило прописку. Тепер на автобусах добро для людей – від заводу «Радій», а з найпопулярнішим у обласному центрі автобусним маршрутом – біда. Руками того ж Василя Дзядуха як куратора транспортної галузі міста рейс ліквідували, мотивуючи нерентабельністю. Та хіба добро буває рентабельним?

Тому 23 червня, якраз у суботу, лелеківчани таки перекрили на кілька годин вулицю Московську, щоб змусити міське керівництво сісти за стіл переговорів. Три місяці чекання того, що Василь Дзядух виконає свою публічну обіцянку повернути маршрут, виявилися марними. І терпець у людей увірвався.

Чому наша влада так ефективно вміє доводити свого роботодавця, тобто народ, до кипіння? Тому що народ владі потрібен лише перед виборами. В інший час влада ділить землю, ділить гроші з бюджету, доїть приватний бізнес. А на людей начхати! Влада не вміє і не хоче налагоджувати ефективний діалог із населенням. Замість порадились – пояснили – порозумілися – прийняли рішення діє інший алгоритм: порахували зиск – прийняли рішення – а далі в залежності від реакції людей: або потирати руки на радощах від успішної оборудки, або створювати робочу (погоджувальну) комісію для гасіння невдоволення мас. А настільки простіше всім було б, якби виконували обіцяне і – почули кожного.

З Днем Конституції вас, громадяни!

Сергій ЗАПОРОЖАН

Коментує ситуацію депутат Кіровоградської міської ради Володимир Слівнов:

- Мешканці Лелеківки звертаються до мене з десятками проблем. Це і водогін, і освітлення вулиць, і дитячий майданчик у Молодіжному, і встановлення світлофору на вулиці Московській біля магазину «Лісовий». Але найгостріше цієї весни постало питання транспорту, коли міськвиконком ліквідував 150-й маршрут, натомість розділивши його на два: 100-П і 150-П. Це додало незручностей лелеківчанам, вони запротестували. Міська влада поки що пропонує компромісний варіант. Враховуючи, що збитки по автоперевезеннях ВАТ «Автобусний парк» лише за перший квартал поточного року складають 3,428 млн. гривень, пропонується продовжити маршрут № 100-П до Колгоспного ринку, поновити маршрут № 107-А (Молодіжне-Жадова), зменшити інтервали руху у часи пік до 18 хвилин, в інший час – 30-40 хвилин. Ці зміни, можливо, почнуть діяти вже з 2 липня. Надалі працюватимемо з міською владою над поліпшенням транспортної інфраструктури району.

За матеріалами сайту http://pravda-kr.com.ua


Категорія: Соціальна інформація | Додав: Harmont (27.06.2012)
Переглядів: 475 | Теги: Проблемы, Конституция, проблеми, влада, Конституція, власть, чорнобривці | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі мають право тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Inversor Studio © 2024