Члени виконкому Кіровоградської міської ради на своєму засіданні минулого вівторка дали попередню згоду на передачу цілісно-майнового комплексу КП «Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство» з комунальної власності у спільну власність територіальних громад, селищ та міст області для забезпечення потреб населення Кіровограда водою.
Як повідомив на засіданні заступник міського голови Віктор Андрєєв, питання доцільності об'єднання міських водоканалів Кіровограда, Олександрії, Знам'янки, Світловодська та водоводу «Дніпро-Кіровоград» обговорюється вже досить давно. Нині воно тим більше актуальне, що кіровоградське КП «ВКГ», «знекровлене» орендарями, які кілька років тому на ньому хазяйнували, опинилося в особливо тяжкому фінансовому становищі, до того ж через невідповідність тарифів собівартості послуг постійно зазнавало мільйонних збитків. Півроку тому за розпорядженням голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Ларіна була створена спеціальна робоча комісія з вивчення питання про об'єднання водоканалів та водоводу, котра, розглянувши як економічні, так і правові аспекти, дійшла висновку, що таке об'єднання потрібне.
«У першу чергу виграє від цього населення, – переконаний директор комунального підприємства Роман Ілик. – Адже у результаті об'єднання будуть скорочені адміністративні витрати, зникне така складова тарифу, як покупна вода, ми відійдемо від складної схеми розрахунків за електроенергію. Нагадаю, що сьогодні тариф на послугу водопостачання в Кіровограді для населення становить 4,092 гривні за кубометр. Ми уже зробили попередні розрахунки, яким має бути тариф, виходячи із цін на складові послуги станом на травень це 4,54 гривні за кубометр. За розрахунками ж комісії, після об'єднання тариф на воду для кіровоградців становитиме 3,90 копійок.
За словами В.Андрєєва, свою попередню згоду на об'єднання уже дали й керівники інших трьох міст, які споживають дніпровську воду.
До слова, обласні водоканали діють у п'яти-шести містах України. У тому, що деякі – досить успішно, на власні очі переконалася і автор цієї публікації, побувавши у Полтаві. Обласне підприємство «Полтававодоканал», яке, до речі, є комунальним, оснащене на рівні європейських стандартів, постійно впроваджує сучасні технології...
Члени виконкому підійшли до розгляду питання досить ретельно і зважено, обговорюючи кожен нюанс. Зокрема, йшлося про те, якою має бути форма управління майбутнього об'єднаного підприємства, які моменти мають бути обумовлені при прийнятті остаточного рішення, аби максимально захистити інтереси кіровоградців, як у випадку об'єднання вирішиться подальша доля внутрішньобудинкових мереж (нагадаємо, нинішня міська влада мала намір передати їх з балансу КРЕПів та ЖЕКів на обслуговування профільних підприємств, аби не виникало неузгодженостей при аварійних ситуаціях), чи триватиме й надалі розробка місцевих джерел водопостачання. Урешті-решт, члени виконкому дали попередню згоду на передачу цілісно-майнового комплексу водоканалу в спільну власність сіл, міст та селищ області. Остаточне ж рішення прийматимуть депутати Кіровоградської міської ради.