Цих людей об'єднала спільна проблема. Кілька років тому вони хотіли отримати в міськвиконкомі дозвіл на встановлення автономного опалення. Там, розповідають мешканці, їм відмовляли, навіть нічого не пояснивши. Люди почали самі відключатися від централізованого опалення. При цьому складали відповідні акти за підписами комунальників. У дві тисячі десятому їх автономки міська влада легалізувала. Тепловики ж продовжували нараховувати плату за «відключені» послуги.
Людмила Павловська, лідер організації «Громадський захист»:
- Якщо послуга не надавалася, або надавалася не вповному обсязі, они обвязані сделать переращет.
Таких родин, підрахували у світловодській організації «Громадський захист», з п'ять сотень. Кожна з них має від двох до чотирьох тисяч гривень боргу.
Людмила Павловська, лідер організації "Громадський захист":
- Формально «Світловодськпобут» получив наши акти межведомственной коми сси про відключення, они с єтого момента сняли с комерческого учета, но долг которій они нам нарисовали за неоказанную услугу остался. Им начали избирательнім путем подавать иски в суд и по упрощенной системе взіскивать с людей.
На підприємстві «Світловодськпобут» такі борги вважають обґрунтованими.
Роман Петров, заступник директора СП ТОВ "Світловодськпобут":
- Человек получил разрешение межведомственной комиссии, потом приносит нам акт, о том, что он отключился в соответствии с действующим законодательсьвом. Вот єтот документ для нас считается основним для снятия человека с начислений.
У міськвиконкомі порядок видачі дозволів на автономки - не коментують. Проте у цьому конфлікті підтримують городян.
Людмила Гетьманець, заступник міського голови Світловодська з питань ЖКГ:
- Згідно закону про ЖКГ, якщо послуга не надавалася з якоїсь, будь - якої причини, тому плата не нараховується або проводиться перерахунок.
Наразі люди категорично відмовляються платити за «повітря». І вже готуються свою позицію відстоювати у суді.