У середу, 10-го серпня відбулося засідання Кіровоградського прес-клубу, де було обговорено зміни й тенденції у проявах торгівлі людьми в Україні та в нашій області зокрема.
Як повідомила учасник засідання Рут Крчмар, Координатор Програми протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні (м. Київ), зокрема через загальне погіршення економічної ситуації в країні, за останній рік зросла кількість звернень від українських громадян, які постраждали від експлуатації не в далекому закордонні, а на батьківщині та у сусідній Російській Федерації.
Катерина Арданьян, спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні (м. Київ), зазначила, що сьогодні кримінальні ділки більш активно вербують та експлуатують українців з метою примусової праці та вилучення органів, а також використовують неповнолітніх осіб для жебрацтва та виготовлення порнографічних матеріалів. У більшості випадків жертв вивозять до Російської Федерації та Польщі. 60% з постраждалих дітей примушували до рабської праці, жебрацтва чи надання сексуальних послуг на рідній землі – в Україні.
За інформацією, яку надала пані Любов Дубіна, представник Обласної жіночої інформаційної служби (ОЖІС), що вже 15 років здійснює роботу у сфері запобігання торгівлі людьми на Кіровоградщині, за підтримки Міжнародної організації з міграції з лютого 2004 року в ОЖІС було створено реінтеграційний центр, який надає допомогу потерпілим від торгівлі людьми.
Завдяки підтримці МОМ жертви торгівлі отримують медичну та психологічну допомогу, додаткову освіту, юридичні послуги. За сім років у реінтеграційний центр звернулися більше 65 осіб. ОЖІС активно співпрацює із відділом боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми.
За інформацією Відділу по боротьбі з торгівлею людьми УМВС України в області, сучасні «работорговці» на Кіровоградщині вигадують безліч способів, аби заманити людину у свої тенета і примусити до праці за «рабських умов». У більшості випадків жертвами зловмисників стають жінки, яких під виглядом працевлаштування чи туризму вивозять за кордон, а також діти-сироти, інваліди та представники малозахищених верств населення.
|