Янукович вирішив «поховати» чверть Кіровоградщини (адміністративна реформа!)
З 21 одного райцентру Кіровоградської області п`ять можуть бути ліквідовані
Кіровоградщину перекроювали не раз, бо питання адміністративно-територіального устрою перманентно турбувало і турбує політичних діячів різних поколінь. Наприклад, за Микити Сергійовича Хрущова з карти області зникло декілька районних центрів, які одним розчерком пера перетворилися на банальну відсторонь. Ну хто сьогодні, побувавши у селі Рівному, або у Червоній Кам’янці, чи селищі Нова Прага, зможе сказати, що якихось півсторіччя тому ці населені пункти вважалися райцентрами? Із розвинутою мережею клубів, магазинів, шкіл, медичних установ, бурхливим культурним життям. Сьогодні постає типова картина напівзруйнованого і забутого владою села: розбиті дороги, занедбані будинки, виснажені тяжкою працею або надмірним вживанням алкоголю люди.
Щороку з карти області зникає декілька сіл, обласна рада своїм рішенням виводить із облікового реєстру чергове село-фантом, а всього на сьогоднішній день таких покинутих сіл налічується більше 35. П’ятдесят населених пунктів іще числяться на папері, але в них давно вже немає жодної живої душі. Одне за таких сіл, Барвінівка, жевріє у Знам’янському районі. В основному там живуть старі немічні люди, а ті, хто молодше і спритніше, вже давно виїхали шукати кращої долі. Барвінчани не нарікають на життя, хоча в село вже давно навіть хліба не завозять – підприємцям просто невигідно утримувати магазин, який приносить збитки. Газу, зрозуміло, в Барвінівці також немає. І справді, чи варто зважати на потреби якихось півсотні стариків?
Мабуть, зовсім не до них і голові держави. Минулого тижня під час візиту до Одеси Віктор Янукович дещо шокував народ своєю заявою. Мовляв, у рамках адміністративної реформи деякі райони перестануть існувати як такі, що втратили перспективу. І справді, яка перспектива у райцентрів, де мешкає менше п’яти, а подекуди й трьох тисяч громадян? Їх треба об’єднати з сусідніми райцентрами, і тоді в обласної влади одним головним болем стане менше: чим вишукувати фінанси для забезпечення їх життєдіяльності, краще віддати під юрисдикцію інших підлеглих.
З огляду на те, що президент із радістю сприйняв ноу-хау одеського очільника, який давно носиться з ідеєю скорочення кількості районів, можна очікувати низку резонансних заяв і від інших губернаторів. Цікаво, що очікує найближчим часом Кіровоградщину? Сьогодні до її території входить 21 районний центр, і принаймні чотири з них підпадають під характеристику малонаселених і неперспективних. Отож, найбільш імовірні кандидати на виліт у нашій області:
Вільшанка. В райцентрі мешкає 4884 мешканця, в навколишніх селах – 8611 чоловік (усього 24 населених пункти).
Онуфріївка. 4 397 жителів райцентру, а це явно не налаштовує на оптимізм. Більша частина з них тільки ночує в Онуфріївці, а їздить на роботу до сусіднього Кременчука Полтавської області, там же і витрачає зароблені кошти. В рідному районі немає ні роботи, ні гарантій.
Устинівка. Кількість населення у районі станом на 01.01.2004 року складала 16,4 тис. осіб. В селищі налічується 1727 дворів з населенням 4198 чоловік (38 населених пунктів) і одна селищна рада.
Компаніївка. На території району розташовано 52 населених пункти, населення 16 тисяч, а в самому райцентрі трохи більше трьох тисяч.