Про це під час бізнес-форуму у місті Нові Сад (Сербія) розповіла Світлана Лобанова, заступник начальника Головного управління економіки обласної адміністрації.
З 16 по 19 травня у місті Нові Сад (столиця краю Воєводина, Сербія) перебуває із візитом делегація кіровоградських управлінців, представників органів місцевого врядування та бізнесу (всього 28 осіб). У рамках візиту члени делегації побували на 78-ій Міжнародній сільськогосподарській виставці, а також взяли участь у бізнес-форумі, що його організувала Торгово-промислова палата краю Воєводина.
Відкриваючи форум, керівник палати Ратко Філіпович підкреслив, що нині товарообіг з Україною сягає понад 200 мільйонів доларів, і хоча це не дуже велика цифра, але вона означає, що обидві країни мають гарні перспективи для співпраці, і що взаємні стосунки не були зруйновані економічною кризою. Форум зібрав біля двадцяти представників сербських бізнес-підприємств.
«Ми віримо, що такі зустрічі, як сьогоднішня, можуть дати поштовх для розвитку зовнішньоекономічних зв’язків. Тим більше, що це відбувається під час нашої виставки, традиціями якої ми дуже пишаємося» - підкреслив пан Філіпович. За його словами, раніше у сербсько-українських стосунках превалювала нафто-хімічна промисловість, а тепер на перший план може виступити переробна промисловість.
У відповідь голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін наголосив, що Кіровоградщина та Воєводина мають багато точок дотику. «У нас два мільйони гектарів орних земель, у вас так само!» - підкреслив Сергій Миколайович, вітаючи учасників бізнес-форуму. Він наголосив, що мова йде не тільки про співпрацю в економічній сфері, але й у сферах культури, освіти та медицини. Губернатор розповів також про роботи щодо реставрації меморіального комплексу родини Раєвських на території села Розумівка, адже полковник Микола Раєвський є національним героєм визвольного руху Сербії.
Після голови ОДА слово взяла пані Світлана Лобанова, заступник начальника Головного управління економіки, і представила Кіровоградську область – її потенціал та ресурсні можливості, а також окреслила перспективи інвестиційної діяльності. Зокрема, Світлана Василівна наголосила на наявності в області 300 родовищ корисних копалин, ідеальних логістичних та транспортних можливостях, великій кількості заповідних зон та переробних підприємств, які співпрацюють із більш ніж дев’яноста країнами світу.
Також перед учасниками форуму виступили представники компаній «Червона Зірка», «Креатив», «Ацинус», «Вересень Плюс», «Агрофірма Ясенівська», «Соколівські ковбаси», та інші.