Головний лікар Кіровоградської санітарно-епідеміологічної станції Іван Касьяненко на черговій пресс-конференції зазначив, що санітарна ситуація у місті стабільна й не викликає підозр у появі негативних тенденцій росту. Однак, фахівці та працівники санітарно-епідеміологічої станції Кіровограда й сьогодні проводять заходи та спеціальні роботи для того, щоб дещо покращити епідситуації в місті, адже становище у будь-який час може втратити стабільність.
Активно керівництво міста бореться з холерою, яка останнім часом дуже непокоїть Міністерство Охорони Здоров’я України. До речі, виконання наказу МОЗ України від 17.05.2001 року № 188 «Про зміну обсягу досліджень на холеру» та з метою вивчення циркуляції холерних вібріонів у воді відкритих водоймищ масового водокористування в Кіровограді кожного місяця тестується певна кількість води для лабораторних досліджень на холеру з 01.06 по 01.10.
Що непокоїть: усього за останні роки було зроблено 276 проб води. З них у 136 пробах було знайдено збуджувачів халери та деякі інші мікроби. Після того, як це стало відомо, усі хворі, що перебували у лікарнях з приводу поганої якості озерної води обстежувалися на наяву холери. Обстежені хворі з тяжким перебігом гострих кишкових інфекцій показали негативний результат в тестах на холеру.
Розуміючи важливість та серйозність питань, пов’язаних з розповсюдження холерних мікробів, фахівцями ДЗ «Кіровоградська міська санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України був виданий спеціальний наказ, згідно якого щорічно проводиться перевірка готовності лікувально-профілактичних закладів на випадок епідускладнень з холери.
За матеріалами сайту http://www.kr-rada.gov.ua/
|