Новини Кіровограда
KirInfo.at.ua

Каталог статей
Меню сайту



Статтей на сайті
Соціальна інформація [1499]

GISMETEO: Погода по г.Кировоград

Пошук


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Чи вважаєте Ви доцільним припинення повноважень президента та верховної ради VI скликання?
Всего ответов: 110



Кировоград: новости и сайты


Вітаємо Вас!, Гость · RSS 04.05.2024, 15:15

Головна » Статті » Соціальна інформація

Другий раз у перший клас



Геть серіали! Пенсіонерів Кіровоградщини безкоштовно навчать «висіти» в Інтернеті.

У вересні навчальний рік розпочнеться не тільки для школярів і студентів – бабусі та дідусі також підуть навчатися до школи. Правда, не до звичайної, а до своєї – вищої народної. Саме такі навчальні заклади з’являться у всіх районах області. Отож відтепер на нелегке запитання «Чим зайнятися на пенсії?» є впевнена відповідь: «Звичайно ж, освітою!»

Щороку на планеті, за даними вчених, інформація оновлюється на 15%. Тобто навіть молодь, наприклад 23-25 років, уже володіє застарілими даними. Життя стрімко крокує вперед – на зміну нетбукам прийшли планшети, альтернативою для книг стали рідери, все більше полиці магазинів заповнюють смартфони, відсуваючи звичайні стільникові телефони... Багато хто не встигає за прогресом, а в першу чергу це стосується людей похилого віку. 

Тому обласна влада поставила собі мету: забезпечити пенсіонерів необхідними сьогодні знаннями, надати можливості для самореалізації, розкрити їхній потенціал та стимулювати творчу активність, щоб вони стали повноцінними учасниками сучасного життя. Саме для досягнення цих намірів і відкриються незабаром вищі народні школи, в яких усі охочі зможуть отримати додаткову освіту в найрізноманітніших сферах діяльності. 

Детальніше про навчальний процес і набір учнів до навчальних закладів «для дорослих» Новинам Кіровоградщини розповіла начальник управління культури й туризму облдержадміністрації Валентина Животовська.

«З 15 червня ми будемо виїжджати до кожного району і зустрічатися з місцевими креативними групами»

− Валентино Григорівно, як виникла ідея створити вищі народні школи на Кіровоградщині?

− Вона народилася під час міжнародного форуму «Креативне місто», який проводився в нашому місті у грудні минулого року. У ньому брала участь гостя з Санкт-Петербургу Ніна Літвінова, яка презентувала досвід Петербурзької вищої народної школи. Тоді за ініціативи і підтримки губернатора Сергія Ларіна та першого заступника голови обласної ради Олександра Шаталова ми вирішили створити такі навчальні заклади в усіх районах області, адже у Кіровограді вища народна школа вже існує декілька років, має позитивний досвід і багато охочих отримати додаткову освіту.

− Поштовхом для втілення ідеї стала і конференція в Санкт-Петербурзі, у якій ви брали участь?

− Так, на початку квітня я разом із начальником управління освіти й науки облдержадміністрації Ельзою Лещенко, директором громадської організації «Інформаційно-ресурсний центр» Іриною Жаровою та керівником Кіровоградської вищої народної школи Тетяною Дмитренко брала участь у міжнародному семінарі, присвяченому основам реалізації проекту «Регіон, що навчається», який відбувся у Санкт-Петербурзі. Також для обговорення та обміну досвідом приїхали представники влади, закладів освіти та культури, громадських організацій багатьох міст Росії та Німеччини. Саме за результатами участі в семінарі у травні в області стартував проект зі створення мережі вищих народних шкіл, що дасть можливість отримувати безперервну освіту кожному.

− На якому етапі зараз знаходиться реалізація проекту?

− Вже зроблено перші організаційні кроки. 10 травня ми провели семінар за участі представників влади, працівників бібліотек і методистів із питань освіти. Ми вирішили підійти до цього питання системно, щоб люди бачили і мали розуміння, що це за проект і що з ним робити.

Зараз ми працюємо над положенням вищої народної школи, аби були чітко визначені напрямки діяльності кожної галузі.

Ми зустрічалися з представниками Кіровоградської вищої народної школи, і вони погодилися працювати з нами. Вже з 15 червня ми будемо виїжджати до кожного району і зустрічатися з місцевими креативними групами для обговорення актуальних питань. На цих зборах будуть присутні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, люди, які координуватимуть цю роботу, та волонтери. Групи почнуть формуватися найближчим часом.

Наступним етапом втілення проекту в життя стане підбір викладачів і визначення специфіки навчання, відповідно до інтересів учасників вищих народних шкіл.

Потрібно відзначити, що громадська організація «Інформаційно-ресурсний центр» активно займається пошуком коштів від міжнародних благодійних структур на реалізацію проекту і вже має позитивні результати. Я сподіваюсь, що завдяки цьому ми зможемо гарно обладнати вищі народні школи, щоб навчання проходило на гарному рівні. 

«На навчання у вищих народних школах збереться близько трьох тисяч чоловік»

− Де будуть розташовані вищі народні школи?

− Базовими місцями для них стануть бібліотеки, адже вони доступні, й люди звикли туди йти для отримання інформації. До того ж у нас уже декілька років поспіль існує проект «Мережа громадянської освіти», в рамках якого відкрилися інформаційно-ресурсні центри в 25 районних і міських бібліотеках області, щоб кожен охочий мав безкоштовний доступ до комп’ютеру та Інтернету. Також на базі бібліотек працюють комп’ютерні курси. Тому відкриття народних шкіл буде логічним продовженням надання додаткової освіти в області. Ми починали цей проект для громадських організацій, але потім зрозуміли, що це необхідно кожному жителю Кіровоградщини.

В Кіровограді ж з нового навчального року вища народна школа розташовуватиметься у Будинку вчителя на вулиці Дворцовій.

− Які предмети викладатимуться?

− Кожен зможе обрати той напрямок, який його цікавить. Взагалі їх декілька − іноземні мови, комп’ютерна грамотність, основи фізичного здоров’я, краєзнавство. У кожному регіоні ми проведемо соціологічні опитування і таким чином визначимо потреби місцевого населення. А навчальні курси допоможе розробити управління освіти облдержадміністрації.

− Скільки коштуватиме навчання у вищій народній школі?

− Воно буде абсолютно безкоштовним.

− Скільки планується зібрати учнів у перший рік навчання?

− Я думаю, що кожна вища народна школа збере не менше, ніж 100 чоловік, якщо рахувати по 25 учнів на кожному курсі. Тобто, всього по області, враховуючи місто Кіровоград, на навчання прийдуть близько 3 тисяч осіб.

Уже менше, ніж через місяць, ми зможемо надати контакти координаторів вищих народних шкіл усіх районів, які відповідатимуть за набір учнів. 

− Який навчальний рік за тривалістю?

− Якщо почнемо навчання у вересні, то закінчимо десь у травні, як і учні звичайних шкіл.

− Як контролюватиметься робота цих шкіл?

− Усі керівники вищих народних шкіл періодично звітуватимуть управлінню освіти та науки облдержадміністрації. А питання методично-організаційного забезпечення покладено на нашу Кіровоградську обласну наукову бібліотеку імені Чижевського. 

− Як плануєте заохочувати ініціативних учнів?

− За підсумками навчання, діяльності ми визначатимемо кращу народну школу області, можливо, її представники поїдуть за обміном досвіду до Санкт-Петербургу. Звичайно, будемо стимулювати персонально і людей, які гарно й активно вчаться.

− Як поставилися до ініціативи створення вищих народних шкіл у райдержадміністраціях?

− Органи виконавчої влади розуміють, що сьогодні треба працювати креативно і по-новому. Вони бачать, які вимоги ставить губернатор. І я хочу віддати належне Сергію Миколайовичу Ларіну, тому що це людина, за якою хочеться йти, хочеться працювати й отримувати позитивні результати. Ми самі бачимо, скільки всього він робить для області, зокрема і для галузі культури. Тому, я думаю, що є велике розуміння і у представників райдержадміністрацій. Щонайменше вони просто зобов’язані йти назустріч. 

«Кіровоградська школа – одна з найкращих в Україні та Росії»

Як уже зазначалося, для Кіровограда вища народна школа − не дивина. Вже 5 років на базі Кіровоградського інституту розвитку людини пенсіонери обласного центру отримують додаткову освіту − вивчають іноземні мови, краєзнавство, освоюють комп’ютерні технології, займаються фітнесом та лікувальною фізкультурою. 

Новини Кіровоградщини вирішили дізнатися про сьогодення школи.

− Народна школа для дорослого населення, яка діє в Кіровограді, є однією з найкращих в Україні та Росії, − стверджує президент «Дому Європи», національний координатор акції ЮНЕСКО «Тиждень освіти дорослих» Санкт-Петербургу Ніна Літвінова. – Підставою для таких висновків є підведення підсумків роботи вищих народних шкіл на щорічних форумах.

− Коли я була присутня на заняттях Петербурзької народної школи, то помітила, що явка там не така численна, як у нас. Наші слухачі не пропускають жодної лекції, дуже відповідально ставляться до навчання, − розповідає куратор Кіровоградської вищої народної школи Тетяна Дмитренко.

Дійсно, кіровоградські пенсіонери прагнуть знань. Кількість учнів у народній школі набагато перевищує сотню, а число охочих отримати додаткову освіту не зменшується – вже на наступний навчальний рік подано близько 120 заявок. Слухачі школи запевняють, що їм не вистачає 9 місяців і виявляють бажання продовжувати вчитися.

− Я прийшов у вищу народну школу, на жаль, дуже пізно, бо не знав, що вона існує. Але коли мені розповіли про неї − це було наприкінці лютого − я відразу пішов на навчання. І тепер отримую від цього величезне задоволення, − розповідає новачок, 84-річний слухач Всеволод Колос. − Ті елементарні знання, які я мав із роботи з комп’ютером, були недостатні за сучасними вимогами. А тут організовано курси, викладач дуже хороший. Якщо мені дозволить здоров’я, то на наступний рік я з задоволенням прийду сюди з першого вересня − щоб пройти повний курс.

«Старість – не радість» − це вислів не про нас»

«Дівчатка» і «хлопчики» − саме так себе називають студенти-пенсіонери − особливо пишаються тим, що мають можливість отримувати навички комп’ютерної грамоти. І не біда, що деяким учням за 70. Вони з задоволенням освоюють ази роботи на комп’ютері й не сумніваються, що зможуть ними скористатися. А головне − завдяки сучасним технологіям «школярі» не втрачають зв’язку зі світом і з молодшим поколінням та вже не плутаються у Всесвітній павутині − «повисіти в Інтернеті» багатьом подобається більше, ніж улюблений колись серіал.
 
− «Старість − не радість» − це вислів не про нас, − запевняє староста Кіровоградської вищої народної школи Фаїна Позднякова. − Для нас старість − у радість. Та й старості як такої на нас немає, тому що ми займаємося цікавою справою, ділимося мудрістю свого життя, відвідуємо факультативи, розвиваємо себе і живемо в ногу з часом.

Велика увага в школі приділяється вивченню історії рідного краю − Кіровограда й області. Відвідувачі школи ставляться до цього предмета з великим інтересом. Так, 2009 року одна з учениць випустила путівник по Кіровограду, приурочивши видання до 255-річчя міста, а зараз працює над путівником по області. До речі, краєзнавство вивчається не лише з допомогою книжок і лекцій – слухачі Кіровоградської вищої народної школи постійно беруть участь у поїздках не тільки по області, а й по Україні. 

− Я вважаю, що кіровоградським пенсіонерам дуже пощастило. Ми щосереди ходимо у вищу народну школу на різні факультети. Нам дуже цікаво там, − із захопленням розповідає слухачка вищої народної школи Валентина Гаврик. − Перша лекція у всіх загальна, а потім ми розходимося по факультетах. У цьому році я ходила на психологію, а взагалі-то я вже третій рік навчаюсь у школі. Спочатку я відвідувала заняття з основ здоров’я, на другий рік освоїла комп'ютерну грамоту. А про школу дізналася по «сарафанному радіо» − від подруг. Мені дуже подобається. Чекаємо середи з нетерпінням, летимо сюди, як на крилах.
 
Відомий грецький байкар Езоп говорив: «Не соромся вчитися у зрілому віці: краще навчитися пізно, ніж ніколи». Тому, шановні пенсіонери, майте на увазі: вищі народні школи чекають на вас.

Олена Несен

Категорія: Соціальна інформація | Додав: Harmont (15.06.2012)
Переглядів: 694 | Теги: сериал, Пенсионеры, интернет, пенсіонери, Інтернет | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі мають право тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Inversor Studio © 2024