Новини Кіровограда
KirInfo.at.ua

Каталог статей
Меню сайту



Статтей на сайті
Соціальна інформація [1499]

GISMETEO: Погода по г.Кировоград

Пошук


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Чи вважаєте Ви доцільним припинення повноважень президента та верховної ради VI скликання?
Всего ответов: 110



Кировоград: новости и сайты


Вітаємо Вас!, Гость · RSS 01.11.2024, 10:24

Головна » Статті » Соціальна інформація

БАНКІВСЬКІ ВКЛАДИ ХОЧУТЬ ЗНОВУ ЗАМОРОЗИТИ



У багатьох ще свіжа у пам'яті без­результатна боротьба вкладників за повернення банківських вкладів. Тоді, у 2008 році, люди пікетували приміщення банків, вдавалися до трагічних вчинків, аби тільки по­вернути заощаджене. Один з кіровоградців підпалив себе біля офісу банку. Бідолаха зазнав страшних опіків, але вижив. Гроші ж йому так і не повернули вчасно.

Тепер Національний банк України хоче знову суттєво обмежити пра­ва вкладників, розширивши права банків. Оприлюднений проект по­станови НБУ може позбавити нас можливості достроково знімати заощадження з банківських вкладів. Ввести в дію обмежувальну поста­нову планується навесні - тоді май­же повториться ситуація 2008 року.

Такі зміни на вимогу МФВ, який радить Україні оздоровити свою банківську систему, хочуть закріпити у законодавстві, внісши зміни до Цивільного кодексу. Пропонується або повністю за­боронити дострокове розірвання депозитних договорів, або ввести строки, протягом яких банк пови­нен повернути депозит за вимо­гою вкладника. Тоді вклади до за­питання повертатимуть протягом З днів, а строкові вклади - через 30 днів. Достроково ж забрати вклад можна буде тільки у випадку, якщо вам знадобиться оплатити власне лікування або сплатити комусь пев­ну суму грошей за рішенням суду.

Нагадаємо, що зараз вкладник може будь-коли забрати свої гроші з банку незалежно від виду вкладу та його строку. Звісно, при цьому він втрачає проценти, зазначені у договорі.

Деякі представники фінансових установ підтримують ініціативу НБУ. Вони кажуть, що їм стане легше планувати кредитування, а самі кредитні ставки зменшать­ся, оскільки буде непотрібно закладати у них ризик дострокового зняття депозитів. Та й фінансову кризу, якщо вона знову трапиться, банківській системі, мовляв, буде легше пережити.

Однак чимало фінансистів упевнені в тому, що заборона до­строкового повернення вкладів, спричинить зворотній ефект ад­же підірве довіру населення до банків, яка тільки-но почала відновлюватися. Може статися паніка, коли люди почнуть масово знімати гроші з депозитів поки цьо­го не заборонили. А нових грошей в банк ніхто не понесе. В результаті буде спровокована нова банківська криза.

Як відомо, не буває диму без полум'я. Мабуть не такі вже й добрі справи у наших банків, якщо засто­совуються заходи по укріпленню їхньої стабільності. Приводу для роздумів додає повідомлення за­ступника голови НБУ Ю.Колобова про те, що ні іноземні, ні внутрішні інвестори не хочуть купувати існуючі українські банки. їм легше створити нову установу, ніж оздоровлювати стару. Аби укріпити існуючі банки, Нацбанк зобов'язав їх до 1 січня 2012 року довести свій регулятив­ний капітал до 120 млн. грн., об­меживши нарощення кредитів. За вимогами ж нового законопроекту планується довести цей капітал до 500 млн. грн.

Не додають оптимізму щодо стабільності нашої банківської си­стеми та гривні повідомлення про активізацію скуповування населен­ням іноземної валюти. Людей лякає розкручування маховика інфляції, вони і так не дуже довіряють нашим банкам. А тут ще й запланована за­борона на повернення вкладів!

З огляду на наведені факти ма­буть таки варто добре подумати зараз, куди вкладати вільні гроші, адже надій на їх повернення не так і багато.

 

 

Категорія: Соціальна інформація | Додав: Devil_Sinclair (10.02.2011)
Переглядів: 485 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі мають право тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Inversor Studio © 2024